Jak zrobić bongo do palenia? Domowe sposoby na bongo z jabłka, butelki i wiele więcej

Jak zrobić bongo do palenia? Sposoby na zrobienie bonga w domu

Czytałeś już o bongo, widziałeś filmiki albo byłeś na imprezie i ziomek palił z bonga? Jest ich wiele rodzajów. Najpopularniejsze to szklane albo plastikowe. Oczywiście jest wiele droższych bongo. Pewnie zastanawiasz się czy to dla Ciebie albo chcesz zrobić budżetową wersję w domu. Jeśli tak, to dzisiaj pokaże Ci sposoby na zrobienie bongosów w domu np. z owoców czy plastikowej butelki. Zapraszam do lektury!

Jak zrobić bongo z butelki plastikowej?

To chyba najprostszy i najpopularniejszy sposób. Jak zrobić bongo z butelki plastikowej? Jest to banalne. Sam kiedyś musiałem zrobić takie bongo, jak byłem na wyjeździe i nie wziąłem swojego. Można dojść do wprawy i robić je hurtowo. Wystarczy mieć butelki plastikowe, nóż, zapalniczkę, długopis oraz lufkę. Jeśli dysponujesz klejem na gorąco, też może być, przyda się do ustawienia długopisu.

Otóż na samym początku, robimy delikatną dziurkę w butelce, na wysokości trochę ponad połowa butelki. Grubość ma być taka, aby długopis (a właściwie jego plastikowa osłona) mogła przebić się przez butelkę. Jeśli masz klej na gorąco, użyj go, aby długopis był skierowany w dół i przyklej. Jeśli masz taśmę klejącą, też może być.

Następnym krokiem jest osadzenie lufki na plastikowej osłonie z długopisu. Na koniec wystarczy zrobić tzw. „sprzęgło” u góry butelki. Teraz wystarczy odkręcić zakrętkę, wlać wodę do takiego poziomu, aby zalała część długopisu, ale nie wylewała się przez żaden otwór i gotowe. Spróbuj ssać powietrze przez Twoje bongo z butelki plastikowej i zobacz jak to działa. Działa? Działa. Ciekawe, prawda?

Tylko pamiętaj o tym, aby nie korzystać za często z takiego bonga z plastiku, zaleca się bardziej trwały materiał np. szklany.

Jak zrobić bongo z jabłka?

Bongo z jabłka – mega ciekawy i szybki sposób. Ale jak to zrobić? Nic trudnego, wystarczy wziąć jabłko, otworzyć górę (tak jak dynię) i wydrążyć środek. Kiedy już wydrążysz miejsce na wodę, musisz zrobić dziurę na lufkę, która będzie skierowana w dół, aby była w wodzie. Możesz spróbować zrobić tzw. „sprzęgło” u góry, które będziesz zatykać palcem podczas zaciągania. Nie jest to wymagane.

Potem wystarczy już tylko nalać wodę, przez otwór w jabłku ssać powietrze, które będzie wywierać ciśnienie i pobierać powietrze z lufki. Tadam! Bongo z jabłka domowej roboty gotowe!

Bongo grawitacyjne – jak to zrobić?

Bongo grawitacyjne to popularne urządzenie do palenia, które pozwala cieszyć się dymem z ziół bez potrzeby używania papierosów czy fajki. Możesz łatwo zrobić bongo grawitacyjne w domu, a poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Krok 1: Przetnij górną część butelki Aby zacząć, weź plastikową butelkę i odetnij jej górną połowę. Możesz wyrzucić dolną połowę, ponieważ nie będzie nam potrzebna.

Krok 2: Wykonaj cybuch – weź górną połowę butelki i przytnij do niej folię aluminiową. Upewnij się, że folia dobrze przylega do ust butelki, tworząc rodzaj miski pośrodku. W misce będziesz później umieszczać zmielone zioła.

Następnie weź igłę lub wykałaczkę i wybij kilka małych otworów w misce z folii aluminiowej. Otwory te pozwolą dymowi przedostać się do bonga grawitacyjnego podczas palenia.

Krok 3: Napełnij wodą i podpal Gdy już skończysz z cybuchem, napełnij większy pojemnik wodą. Następnie zmiel zioła i naładuj cybuch. Na koniec rozpal bongo grawitacyjne i ciesz się dymem.

Upewnij się, że miska jest odpowiednio naładowana ziołami, aby uzyskać optymalne doświadczenie z palenia. Voilà – bongo grawitacyjne domowej roboty gotowe!

Bongo z dyfuzorem też da się ogarnąć!

Aby zrobić bongo z dyfuzorem (inaczej z filtracją) wystarczy, że między lufkę, a swoimi ustami umieścisz jakiś filtr. Takim filtrem może być po prostu woda. Woda jest idealnym sposobem na filtrowanie substancji smolistych. Przez wlanie wody np. do bonga z butelki, możesz uniknąć ciepłego powietrza czy niebezpiecznych substancji, które się spalają albo komety (czyli żarzącego się zioła).

Właściwie każdy sposób przez nas przedstawiony (na zrobienie bonga) pokazuje bongo z gotowym dyfuzorem. Zalecamy palić tylko z bongosów, które posiadają filtrację.

Inne sposoby na bongo w domu

Bongo z ananasa i pomarańczy? Tak samo jak z arbuza i banana

Te sposoby są także ciekawe. Robiłem je wszystkie za młodego. Wtedy się eksperymentowało z każdym możliwym owocem. Osobiście najlepiej mi się robiło w ananasie – najlepszy aromat i najłatwiej się robi z niego bongo. Jak to zrobić? Tak jak poprzednie z jabłka – wydrążyć środek, zrobić dziurkę na lufkę, zrobić dziurkę na sprzęgło jeśli się uda i zalać wodą. Tyle, bongo z domowej roboty z owoców gotowe!

Domowe bongo z puszki po Pringlesach

Bongo z puszki po chipsach robi się podobnie do bonga z butelki. Potrzebujemy noża, lufki, zapalniczki, trochę czasu, wody i wyobraźni. Bierzesz butelkę po Pringlesach (jest najlepsze do robienia bongo) i robić dziurkę gdzieś w połowie lub lekko wyżej. Wsadzasz tam lufkę, robisz tak, aby była skierowana w dół do wody i powyżej robisz dziurkę na sprzęgło. Teraz wystarczy zalać wodą i bawić się swoim domowym bongiem z puszki po Pringlesach! Tylko uważaj, aby nie korzystać z niego za często, zaleca się korzystanie ze szklanego bonga.